More

  Blachowkręty samowiercące z łbem stożkowym DIN 7504 – właściwości i zastosowanie

  Blachowkręty samowiercące wykorzystuje się w rozmaitych pracach budowlano-remontowych, zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych. Doskonale sprawdzą się wtedy, gdy trzeba połączyć ze sobą elementy metalowe. Jednymi z najczęściej stosowanych blachowkrętów są te spełniające normę DIN 7504. Jakie właściwości mają blachowkręty z oferty sklepu internetowego Stalmut i gdzie można je zastosować?

  Blachowkręty DIN 7504 – charakterystyka

  Blachowkręty samowiercące z łbem stożkowym, oferowane przez firmę Stalmut, spełniają europejskie i międzynarodowe normy. Podstawową jest DIN 7504, występująca w różnych konfiguracjach:

  • DIN 7504 P-F to wkręty / naczepy do podłogi, wiercąca-frezujące
  • DIN 7504 O/P to blachowkręty samowiercące z łbem stożkowym

  Te popularne elementy mocujące spełniają również normę ISO 15482, dzięki czemu mogą być z powodzeniem stosowane w różnych profesjonalnych konstrukcjach. Przyjrzyjmy się bliżej szczegółowej charakterystyce produktu, z uwzględnieniem jego materiałów i powłoki, a następnie omówmy podstawowe zastosowania dla blachowkrętów samowiercących DIN 7504.

  DIN 7504 – materiały

  Produkty firmy Stalmut wykonano z materiałów najwyższej jakości, tak by spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów. Blachowkręty samowiercące DIN 7504 w niczym nie odstają od tego standardu. W podstawowej wersji wyprodukowane są ze stali węglowej, bardzo często spotykanej w przemyśle budowlanym. Dla bardziej wymagających zastosowań, Stalmut przygotował blachowkręty DIN 7504 z dużo wytrzymalszego surowca – stali nierdzewnej A2, znanej również pod nazwą INOX. Wszędzie tam, gdzie łączone elementy metalowe, w tym arkusze blachy, będą narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, stal nierdzewna zda egzamin. Blachowkręty samowiercące z łbem stożkowym wykonane z materiału INOX to doskonała opcja dla profesjonalistów oraz w zastosowaniach przemysłowych, na przykład przy budowie maszyn. Doskonale sprawdzą się tam, gdzie potrzeba mocnego połączenia cienkich arkuszy blachy.

  Ocynkowanie galwaniczne

  Blachowkręty samowiercące DIN 7504 z łbem stożkowym oferowane są przez Stalmut z dodatkową powłoką – ocynkiem galwanicznym. Ocynk galwaniczny, nazywany też elektrolitycznym, pozwala na uzyskanie gładkiej jednolitej powłoki. Jej grubość określa się w granicach od 3 do 6 μm (mikronów) powłoką. Chociaż parametry te są nieco niższe niż w wypadku ocynku ogniowego, warto pamiętać o przeznaczeniu wkrętów DIN 7504. Dla zastosowań polegających na łączeniu arkuszy blach, ocynk galwaniczny sprawdzi się doskonale, pozwalając na zabezpieczenie łączeń elementów przed korozją i innymi niekorzystnymi warunkami. Blachowkręty cynkową elektrolitycznie sprawdzą się dla domowych majsterkowiczów, którzy chcą wykorzystać najlepsze elementy mocujące, ale również w zastosowaniach komercyjnych – przy budowie konstrukcji lub maszyn wymagających precyzyjnego zamontowania poszczególnych podzespołów.

  Blachowkręty samowiercące DIN7504 – zastosowanie

  Blachowkręty samowiercące to bardzo praktyczne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie w pracach przydomowych oraz w przemyśle. Te niewielkie elementy złączne z powodzeniem zastępują elektryczny sprzęt wiercący, dlatego można je wykorzystać w montażu wymagających precyzji konstrukcji, jak również w zwykłych pracach remontowych.

  Technika łączenia

  Jak wykorzystać blachowkręty samowiercące DIN 7504? Podstawowa technika łączenia polega na przyłożeniu końcówki wiercącej do powierzchni elementu łączącego. Następnie następuje jednoczesne dociskanie wkręta oraz dokręcanie go za pomocą śrubokręta lub dłonią. Jedną z podstawowych zalet tej techniki dla wkrętów DIN 7504 jest fakt, że niepotrzebne staje się wcześniejsze wykonywanie nawiertów w miejscach połączeń.

  Gdzie wykorzystuje się wkręty DIN 7504

  Ponieważ blachowkręty samowiercące nie wymagają wcześniejszego wiercenia dedykowanych otworów, można je z powodzeniem stosować na różnych powierzchniach. Na uwagę zasługuje fakt, że tego rodzaju blachowkręty samowiercące z łbem stożkowym można wykorzystać zarówno do montażu, jak i demontażu elementów.

  Bardzo często wykorzystuje się je w pracach budowlanych oraz konstrukcyjnych, na przykład do składania ze sobą i instalowania rozmaitych stelaży metalowych. Montaż ilozolacji termicznej to w dużej mierze właśnie wykorzystanie elementów złącznych o normie DIN 7504. Podobnie wkręty te okazują się niezbędne w czasie montażu sufitów podwieszanych lub ścianek działowych z płyt gipsowo-kartonowych.

  Dzięki zastosowaniu łba stożkowego oraz niewielkim rozmiarom, blachowkręty samowiercące nie mają żadnego wpływu na estetykę łączących elementów ani całego układu. Właśnie dlatego powszechnie stosuje się je w przemyśle meblowym, a także w drobnych pracach naprawczych. Po wkręty DIN 7504 chętnie sięgają instalatorzy i serwisanci przewodów wentylacyjnych lub fachowcy pracujący z rurami PCV w przewodach ciśnieniowych lub kominkowych.

  Jak widać, szerokie zastosowanie wkrętów samowiercących z łbem stożkowym DIN 7504 sprawia, że te elementy złączne stają się jednym z podstawowych materiałów w pracy fachowców. W ofercie Stalmut znalazły się mocowania najwyższej jakości, które doskonale sprawdzą się w pracach przydomowych, dla amatorskich zastosowań i majsterkowania, ale również w przemyśle. Dzięki optymalnym parametrom, łączenia wykonane wkrętami DIN 7504, sprzedawanymi przez Stalmut, są mocne i stabilne.750

  Najnowsze artykuły

  Powiązane artykuły