More

    Nity zrywalne z łbem płaskim DIN 7337 – właściwości i zastosowanie

    W niektórych przypadkach najlepszym rozwiązaniem są nity zrywalne, po które z powodzeniem sięgają profesjonaliści. Obecnie nitowanie jest jednym z najpopularniejszych technik, która znalazła zastosowanie w wielu różnych aspektach. Można powiedzieć, że nity zrywalne są elementami o uniwersalnym zastosowaniu.

    Dlaczego warto nitować?

    Nitowanie to technika, dzięki której możliwe staje się znaczące zredukowanie kosztów technologicznych. Dodatkowo jest to spora oszczędność czasu. Okazuje się, że zastosowanie sprawdzonych metod w połączeniu z porządnymi produktami z tej kategorii sprawia, że wykonywanie wielu czynności technologicznych jest bowiem zdecydowanie szybsze.

    Proces nitowania ma na celu połączenie dwóch lub większej ilości elementów w nierozłączny sposób. W tym celu wykorzystuje się różnego rodzaju nity wysokiej jakości. Rynek oferuje ogromną ilość różnorodnych nitów, jednak istotne jest to, aby nity dobrać we właściwy sposób. Oczywiście ograniczenie czasu całego procesu nie wpływa na jego jakość.

    Nity zrywalne z łbem płaskim DIN 7337.

    Nity zrywalne z łbem płaskim (DIN 7337/ISO 15977) powstają z różnorodnych komponentów, takich jak Al/St, Al/A2, Al/Al, St/St, A2/A2 (stal nierdzewna szlachetna), A4/A4 (stal kwasoodporna), Cu/St. Nietrudno rozszyfrować, że znajduje się tutaj między innymi aluminium, stal, miedź. Nity zrywalne to rodzaj mocowania mechanicznego. Produkty tego rodzaju zbudowane są z tulejki oraz gwoździa. Do ich mocowania wykorzystuje się nitownice, które zapewniają szybki i profesjonalny montaż.

    Nity zrywalne z łbem płaskim DIN 7337 dostępne są w różnych wymiarach i wariantach, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób można dobrać konkretny model do indywidualnych zapotrzebowań. Długość tzw. standardowych waha się między 6 mm a 30 mm, a zależy to głównie od średnicy nitu. Z kolei w przypadku średnicy nitów standardowych zakres wynosi od 3 mm do 6 mm.

    Nity standardowe DIN 7337 wykonane zostały wykonane z wysokiej jakości połączenie aluminium z żelazem (Al/Fe). Dzięki temu są wyjątkowo lekkie, a jednocześnie wyróżniają się doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi. Nity tego rodzaju są bardzo łatwe i szybkie w montażu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku zastosowania ich w nieco bardziej profesjonalny sposób z dedykowanymi do tego narzedziami.

    Dostępne w ofercie nity z kołnierzem płaskim wykonane zostały z zachowaniem najwyższych standardów i norm o międzynarodowym zasięgu. Jest to gwarancją nie tylko doskonałej jakości wykonania, ale zapewnia również odporność na korozję, negatywny wpływ wody i uszkodzenia mechaniczne.

    Oferta nitów zrywalnych:

    • z łbem płaskim
    • z łbem płaskim powiększonym
    • z łbem stożkowym
    • szczelne z łbem płaskim
    • szczelne z łbem płaskim powiększonym
    • szczelne z łbem stożkowym
    • multigrip z łbem płaskim
    • multigrip z łbem płaskim powiększonym
    • multigrip z łbem stożkowym
    • rozprężne z łbem płaskim
    • rozprężne z łbem płaskim powiększonym
    • konstrukcyjne z łbem płaskim
    • Hard Loch z łbem płaskim
    • Trebol z łbem płaskim
    • rowkowane w łbem płaskim
    • z końcówkami konektorowymi

    Zastosowanie nitów zrywalnych z łbem płaskim DIN 7337.

    Standardowe nity zrywalne z łbem płaskim DIN 7337 przydają się w wielu sytuacjach, zwłaszcza tam, gdzie niezbędne okazuje się scalenie dwóch elementów bez konieczności spawania. W szczególności dotyczy to sytuacji, kiedy poszczególne elementy są zrobione z różnych materiałów, gdzie nie sprawdziłoby się praktycznie żadne inne rozwiązanie. takim przykładem może być plastik oraz drewno.

    Dzięki zastosowaniu nitów zrywalnych z Łbem płaskim DIN 7337 możliwe staje się stworzenie trwałej i stabilnej konstrukcji domowego wyposażenia. Doskonale nadają się do łączenia wszelkich systemów wentylacyjnych jak i ogrodzeń.

    Standardowe nity zrywalne są niezwykle uniwersalne w zastosowaniu. Tego rodzaju elementy przydają się w wielu różnych sytuacjach, dlatego warto mieć je na wyposażeniu, nawet jeśli nie ma się do czynienia z sytuacjami profesjonalnego montażu. Warto jednocześnie zastosować specjalistyczne akcesoria, które zabezpieczają przed możliwością zbytniego nacisku powietrza, który dodatkowo charakteryzuje się stosunkowo sporym ciśnieniem.

    Należy również podkreślić, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na zakup elementów, które będą kompatybilne z bardziej miękkimi materiałami. Na co zwrócić uwagę przed zakupem nitów? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na markę producenta, rodzaj oferowanego nitu oraz jego gabaryty.

    Nity zrywalne z łbem płaskim to nie jedyne możliwości. W zależności od indywidualnych potrzeb można zdecydować się na nity mające tzw. łeb powiększony lub wpuszczany, czy też stożkowy. Dostępne są również nity zrywalne konstrukcyjne o wyjątkowej wytrzymałości, a w przypadku wysokiej wilgotności otoczenia, warto sięgnąć po nity zapewniające szczelność.

    Najnowsze artykuły

    Powiązane artykuły