More

    Podkładki dystansowe DIN 988 – właściwości i zastosowanie

    Podkładki dystansowe to elementy, które pełnią ważną role w stabilizowaniu połączeń. Stosowane są wszędzie tam, gdzie potrzebne jest zmniejszenie luzu osiowego. Wysoka jakość i trwałość połączeń jest zależna od wielu czynników, a jednym z nich jest użycie odpowiednich i dopasowanych materiałów. Jednym z nich są właśnie podkładki dystansowe DIN 988. Jakie są ich właściwości i zastosowanie? Dowiesz się z naszego artykułu.

    Jakie są właściwości podkładek dystansowych DIN 988?

    Podkładki dystansowe DIN 988, mimo swojej prostoty budowy spełniają bardzo ważne funkcje w tworzeniu trwałych i bezpiecznych połączeń. Przygotowanie właściwego mocowania wymaga użycia odpowiednich akcesoriów, a podkładki dystansowe są do tego idealne. To właśnie one zwiększają siłę nacisku, chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi, stabilizując całe połączenie i zabezpieczając je. Gwarantują bezpieczeństwo i najwyższą jakość wykonanych połączeń. Podkładki dystansowe DIN 988 wykonane są ze stali węglowej lub stali nierdzewnej A2 (INOX). To gwarancja niezwykłej odporności na korozję i uszkodzenia związane z działaniem czynników atmosferycznych. Są odporne na ścieranie oraz spełniają normy twardości. Występują w średnicach od M3 do M30. Wystarczy jedynie dobrać odpowiedni rodzaj gwintu, wewnętrzną średnicę i grubość podkładki.

    Jakie są zalety podkładek dystansowych DIN 988?

    Poszukując idealnych materiałów do zmniejszenia luzu osiowego, z całą pewnością, warto postawić na podkładki dystansowe DIN 988. Elementy te są przeznaczone do tworzenia skomplikowanych mocowań w sektorze budowy urządzeń i maszyn. To najwyższe standardy jakościowe, wytrzymałość, trwałość i bezpieczeństwo stosowania. Stal węglowa lub stal nierdzewna gwarantują tworzenie świetnych połączeń nawet w najbardziej wymagających warunkach pracy. Nie ulegają korozji oraz są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Podkładki te zabezpieczają również inne elementy przed zarysowaniem i ścieraniem, a także ułatwiają wykonywanie czynności ustawiania wału czy jego mocowania. Wyprodukowane są zgodnie z niemiecką normą DIN 988, która świadczy o wysokiej jakości wykorzystanych materiałów oraz gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania.

    Gdzie stosuje się podkładki dystansowe DIN 988?

    Omawiany typ podkładek dystansowych ma za zadanie stworzyć jak najlepsze mocowanie połączeń. Przeznaczone są do minimalizowania powstałego luzu osiowego. Podkładki dystansowe DIN 988 stosowane są w przemyśle ciężkim, w branży budowlanej, a także w przemyśle technicznym, motoryzacyjnym i maszynowym. Umożliwiają one ułożenie elementów wyposażenia po średnicach zewnętrznych lub wewnętrznych. Służą do kompensacji luzu np. w połączeniu piasty i wału. Dodatkowo gwarantują trwałość, stabilność i niezawodność wykonanych połączeń w nawet najbardziej wymagających warunkach. Podkładki DIN 988 z racji użytych materiałów spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

    Normy DIN – czym są?

    DIN to z języka angielskiego skrót od słów Deutsches Institut für Normung. To Niemiecki Instytut Normalizacyjny, które zajmuje się wprowadzaniem, weryfikowaniem i wycofywaniem norm. Warto wiedzieć, że każda z wprowadzonych norm jest weryfikowana co 5 lat, a wszystko ze względu na szybki rozwój techniki. Weryfikacja polega na sprawdzeniu zgodności danej normy z aktualnymi rozwiązaniami technicznymi. Jeśli jest ona zgodna, pozostaje nadal w obiegu, jeśli nie – ulega poprawie i dostosowaniu do obowiązujących rozwiązań lub po prostu jest wycofywana. Dlatego, że w użyciu mają pozostawać jedynie normy ważne i aktualne.

    DIN to tzw. niemiecka norma przemysłowa, która obowiązuje nie tylko w Niemczech, ale również w całej Europie. To system standardów powszechnie uznawanych i akceptowanych, którym powinny odpowiadać parametry techniczne wielu urządzeń i elementów przemysłowych.

    Niektóre z tych norm mają swoje odpowiedniki w Polskiej Normie – PN lub w Międzynarodowych Normach – ISO.

    Dlaczego warto kupować elementy zgodne z niemiecką normą DIN?

    Decydując się na zakup produktów oznaczonych normą DIN można mieć pewność wyboru elementów, które mają określone cechy, tak jak:

    • trwałość,
    • wytrzymałość,
    • solidność wykonania,
    • wysoka jakość,
    • bezpieczeństwo użytkowania.

    Testy, którym poddawane są produkty w Niemieckim Instytucie Normalizacyjnym, pozwalają na tworzenie produktów wysokiej jakości, spełniających wszystkie standardy. Dzięki temu prowadzenie prac może być szybkie, proste i przyjemne. Dodatkowo elementy te są bezpieczne zarówno w tworzeniu trwałych połączeń, jak i neutralne dla ludzi, gdyż minimalizują ryzyko uszkodzeń i doznania obrażeń ciała. To przetestowane produkty, których wykorzystanie gwarantuje wysoką jakość i wytrzymałość.

    Najnowsze artykuły

    Powiązane artykuły